Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

O nás

 

O nás - Sokol Praha Staré Město

 

TJ Sokol Praha Staré Město patří do župy Jana Podlipného, která je v posledních letech v hodnocení 45 žup z celé ČOS na prvních místech, k čemuž naše jednota velkou měrou přispívá.

 

Největší zásluhu na úspěšnosti jednoty mají oddíly sokolské všestrannosti, které cvičí v ZŠ Vodičkova 22 a v letních měsících ve čtvrtek na hřišti ZŠ Křesomyslova v Praze 4.

Rodiče a děti cvičí v úterý od 16,30 do 17,30 hodin.

Předškolní žactvo od 5 let společně s mladším a starším žactvem cvičí v koedukovaných hodinách v úterý a ve čtvrtek od 16,30 do 17,30 hodin. Náplní hodin je gymnastika, atletika, šplh, základy míčových her a spousta dalších disciplin, ve kterých děti překonávají osobní rekordy. I méně šikovné děti tak zakusí pocit vítězství  nad sebou samým a mohou být hodnoceny lépe než děti šikovné. V následující hodině se děti připravují na závody a různé soutěže.

V úterý od 18,30 do 19,45 hodin hraje dorost a dospělí smíšeného věku míčové hry : volejbal, basketbal, nohejbal, bumbácbal, stolní tenis, zkrátka co nás napadne, ale hlavně pro radost. Kdo má chuť si zahrát, přijďte mezi nás.

Naše činnost neprobíhá ovšem jen v tělocvičně. Pravidelně chodíme na výlety, kde procvičujeme tábornické dovednosti a hrajeme hry, v sobotu dopoledne chodíme pravidelně plavat, pořádáme výlety na kole, s malými dětmi navštěvujeme loutkové divadlo, pořádáme Mikulášský orientační závod po Praze a Pohádkový les pro veřejnost. Také jezdíme na dvoudenní výlety, na čtyř-pětidenní výlet o podzimních prázdninách a ti nejpilnější si užijí letní a zimní tábor.

Účastníme se závodů v sokolské všestrannosti ( gymnastika, atletika, šplh a plavání ) a téměř každoročně se alespoň někdo probojuje na přebor ČOS, což je nejvyšší soutěž s účastí závodníků z celé republiky. Také v Zálesáckém závodě zdatnosti býváme úspěšní. Nejmladší žactvo a předškolní děti soutěží v Míčovém trojboji.

 

Aktuální úspěchy v loňském a letošním cvičebním roce:

Družstvo předškolních dětí:     1.místo v Praze v míčovém trojboji 2017

                                 

 

V kategoriích mladšího a staršího žactva jsme vybojovali 5x postup na přebor ČOS v sokolské všestrannosti s výborným umístěním a po 10 letech jsme postoupili na republikové finále Zálesáckého závodu zdatnosti.

 

Závěrem:

S přihlédnutím k tomu, že nemáme vlastní sokolovnu, jsou tyto výsledky více než obdivuhodné a překvapivé. Na celé bohaté činnosti se podílí parta 10 nadšenců z řad cvičitelů, pomahatelů a dospělých členů jednoty, a obětaví rodiče, kteří nám často pomáhají při mnoha činnostech. Kdyby se našli další nadšenci, kteří by měli chuť se zapojit do dobrovolné cvičitelské práce, rádi je v prima partě přivítáme.

 

Rádi také přivítáme v naší partě nové malé i větší děti.

                                              

 

 

TOPlist